Перехід ЗСУ на стандарти НАТО до 2020 року. Чому нам потрібен прагматичний підхід?

21 січня 2019

До стандартів НАТО потрібно ставитися прагматично. У будь-якій країні НАТО існує своя специфіка, яка не завжди може бути сумісною.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи заяву президента Петра Порошенка про те, що в 2020 році ЗСУ будуть здатні діяти повністю за стандартами НАТО.

«Україна на шляху вступу до НАТО має забезпечити сумісність своїх ЗСУ зі збройними силами інших країн. Це масштабно. Перш за все необхідно забезпечити сумісність тих підрозділів і частин ЗСУ, які беруть участь у спільних миротворчих операціях, інших операціях. І поки потрібно лише це», — зазначив Сунгуровський.

За його словами, в будь-якій країні НАТО існує своя специфіка, яка не завжди може бути сумісною.

«Але ось забезпечити повну сумісність дій конкретних частин ЗСУ, які беруть участь у будь-яких спільних діях, необхідно, інакше вони не будуть ефективними», — уточнив він.

Для цього потрібно забезпечити мовну сумісність, процедурну, технічну, забезпечити логістику, що вельми складно, додав експерт.

До цього потрібно ставитися прагматично, а не ставити завдання до 2020 року перевести ЗСУ повністю на стандарти НАТО, це нездійсненне завдання взагалі. Навіть не всі країни НАТО впроваджують повністю стандарти, підкреслив він.

«Представники країн НАТО, особливо країн останньої хвилі, ставили конкретні завдання. Наприклад, до якогось року забезпечити 15% сумісності з НАТО. Ще за рік — ще на 15%. За кожним відсотком стоять конкретні технічні, організаційні завдання, ресурси. Не всі ЗСУ, а конкретні частини. Тоді це здоровий підхід, який є прогнозованим, реальним, слідуючи йому, можна навіть відзвітувати», — резюмував Микола Сунгуровський.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua