Не вір, не бійся, не проси": чому провалився план Путіна та як діяти у конфлікті з Росією

20 січня 2022

Стягуванням російських військ та техніки до кордону з Україною очільник Кремля Володимир Путін добивався головної цілі — залякати нашу країну та Захід.

Він хотів показати реальність своїх намірів щодо просування України в бік НАТО, тобто виходу "з орбіти впливу" Росії. Про це в коментарі сайту 24 каналу розповів військовий експерт Центру Разумкова Микола Сунгуровський.


Путін добився протилежного

Експерт каже, що Путін хотів заблокувати підтримку України Заходом на цьому напрямку, а Україну змусити капітулювати. Однак вийшла консолідована позиція, що Вашингтон, ЄС і НАТО попередили Росію щодо неприпустимості таких дій.

Це не лише попередження на словах, а й готовність посилення воєнної присутності США у Східній Європі, пояснив фахівець. Мовиться, зокрема, про продовження візитів кораблів та літаків, в тому числі й на території України та вздовж російських кордонів.

Як на мене, Путін добився протилежного — певного степеня згуртованості цивілізованого світу в цьому напрямку. США першими виступили з попередженням щодо загрози такої ситуації та змогли в цьому переконати своїх європейських партнерів,
— зазначив експерт.

 
Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua