Москва вчергове намагається виставити винною українську сторону

02 грудня 2016

Микола Сунгуровський вважає, що Москва вчергове намагається виставити винною українську сторону.

«Вони хочуть знайти винного у всій цій ситуації і якимось чином з числа цих винних вилучити себе. Вони звинувачують Україну не тільки у цьому, але й у тому, що ми не відводимо своїх військ, згідно з домовленостями у «нормандському форматі», а про безперервні обстріли з їхнього боку вони мовчать. Йдеться про звичайний шантаж і спробу спотворити суть. Це все спрямоване на досягнення їхньої мети — якщо вдасться звинуватити Україну, для них це буде не лише відбілюванням себе, а й виходом з режиму санкцій», — пояснює Сунгуровський.

На що розраховує Київ і як далеко зайде Москва?

Метою Москви, каже він, залишається повернення України у російську орбіту, тож Росія, як і раніше, намагатиметься її досягнення.

«Чим більше ситуація заходитиме у глухий кут, тим більшою буде ймовірність кардинальних дій. Поки Кремль не вичерпав потенціалу свого політичного, інформаційного та економічного тиску, то, найімовірніше, силових дій не буде. Але якщо цей тиск не принесе результатів, то ризик широкомасштабної операції не виключений», — вважає Микола Сунгуровський.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua