Без розведення військ не буде реінтеграції Донбасу

31 жовтня 2019

Припинення вогню дозволить розпочати процес нормалізації ситуації на окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Але не варто чекати на швидку реінтеграцію цих територій. Про це розповів у коментарі 24 каналу директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

"Золоте й Петровське — це перші символічні точки, з яких може розпочатися відведення військ по всій лінії зіткнення. Про це домовлялись ще у 2016 році. За цим планом, далі буде ще чотири місця розведення сил. Якщо все буде добре, після цього розведення військ буде відбуватися по всій лінії фронту" — сказав Сунугуровський.

Проте експерт наголосив, що розведення військ не передбачає деокупацію Донбасу й реінтеграцію території в українське суспільство.

"Припинення вогню — це лише перший крок, який дасть можливість проводити хоч якісь міри — переговори й здійснення мирних планів. Без цього неможливий вивід озброєних формувань, відновлення контролю над кордоном, розмінування й інвентаризація майна на цій території та проведення там виборів", — сказав Сунгуровський.

Що відомо про розведення сил і засобів у Золотому:

  • розпочалося воно о 12:00 29 жовтня та триватиме щонайменше 30 діб;
  • розведення відбувається з обох сторін — на один кілометр від позицій;
  • представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ вже підтвердили початок розведення сил і засобів у Золотому-4;
  • на підтвердження старту розведення у Золотому вони запустили сигнальні ракети;
  • ветерани-добровольці, що перебувають у Золотому, заявили, що розведення тут у жодному разі не можна проводити, оскільки обстріли тут не припиняються.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua