Є ознаки того, що українська сторона перехоплює ініціативу — експерт

Багато експертів наголошують на переході в чергову фазу війни, і саме йдеться про те, що є ознаки того, що українська сторона перехоплює ініціативу. Про це розповів сьогодні, 12 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

"Тобто українським Збройним силам вдається нав'язувати ініціативу, і Росія змушена реагувати. Але я поки, напевно, не поспішав би з остаточними висновками, хоча я теж підтримую цю думку. Але є такі ось абеткові чи букварні правила, це те, що ніколи не можна недооцінювати противника", — зазначив експерт.

За його словами, все одно потрібно бути готовим до неприємних сюрпризів, які можуть бути також від росіян.

"Хоча треба зауважити, що можливості у них для цих сюрпризів дуже обмежені, особливо після завдання ударів по глибоких тилах", — додав Мельник.

Експерт також зазначає, що інтенсивними діями в районі Бахмута на східному напрямку Росія має на меті скувати якнайбільше сил.

"Зрозуміло, завдати шкоди, але й скувати якнайбільше українських сил, оскільки на думку багатьох спостерігачів, оглядачів основні події найближчим часом розвиватимуться саме на півдні України. Тому Росія зацікавлена ​​якраз у тому, щоб якнайбільше послабити угруповання українських Збройних сил, які, за ідеєю, за всіма ознаками готують серйозні неприємності для Росії саме на південному напрямку", — сказав Мельник.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk