Новини засідання тристоронньої групи: про що говоритимуть в Мінську

Медіа

Одним з головних питань стане визволення заручників

Українська сторона наполягатиме, щоб зустріч 7 грудня у Мінську було присвячено саме звільненню заручників. Крім того, підніматиметься питання безперешкодного доступу міжнародних гуманітарних організацій на окуповані території сходу України.

"Стосовно очікувань — вони не високі і максимум чого можна буде досягти це вирішення питань гуманітарного характеру та обмін заручниками. Хоча як на мене не зовсім вдалий термін, оскільки я не хотів би щоб це був "обмін заручниками", а визволення тих наших заручників, які є там і я б все-таки називав їх або військовополонені, або ж злочинці, які під арештом на території України. Бо якщо ми називаємо це обмін заручниками, то ми ставимо себе на один рівень з тими, з ким ми боремося.

Друге, що стосується можливих результатів, це можуть бути досягнуті домовленості по врегулюванню питань стосовно постачання води чи електроенергії, тобто це гуманітарний блок і не більше того", — сказавв ефірі "5-го каналу"співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

Зазначимо, що представник України у Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма вже вилетів до Мінська. Нагадаємо, за словами Кучми, Мінські переговори будуть успішним за умови приєднання до них США.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk