Конфлікт України та РФ за Азов

Контрзаходи Києва проти РФ з деблокування морських акваторій поки не лякають Кремль, вважає Сунгуровський

Чергова ескалація ситуації навколо Азовського моря пов'язана більшою мірою не з кроками і контрзаходами України з деблокування морських акваторій та створенням військово-морської бази в Бердянську, а через планомірну агресивну політику Росії щодо захоплення українських морських і сухопутних територій.

Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

"Зараз Росію нічого не може налякати. У нас з нею несумісні (військові, — Авт.) потенціали. Тому заяви про створення української військово-морської бази на неї не впливають. Росіяни прекрасно розуміють, що її не буде в найближчі як мінімум п'ять років. Що у нас не буде достатніх корабельних засобів — теж, і ще в більшій перспективі. Чим її можна налякати?! РФ можуть налякати тільки реальні санкції, які проти неї вводить Захід у відповідь на її агресивні дії. Ось це її насправді може налякати. А заяви (про контрзаходи проти РФ на Азові, — Авт.) — ні. У Росії ж не тільки читають газети, в РФ дивляться на наш бюджет, там прекрасно знають про те, що відбувається в Україні. Вважаю, тут у росіян є добре обізнана агентурна розвідка. Тобто, всі ці кроки прозорі для Росії. Тому робити вигляд, що ми такі потужні і стрясати повітря кулаками, немає ніякого сенсу. Потрібні реальні кроки", — підкреслив експерт.

Він також додав, що, якщо Україна не має, наприклад, корабельного складу для гарантування безпеки, то, по-перше, необхідно його налагоджувати, а по-друге, терміново вживати заходів для протидії в інших секторах.

"Це — берегова оборона, артилерійські системи, ракетні системи і так далі. Що стосується передислокації Росією її військових судів, то РФ просто продовжує свою політику. Чого це вона збентежилась (від контрзаходів України, — Авт.)?! Ці сім кораблів поставлені не сьогодні і не вчора. Як мінімум впродовж півроку це все постачалося. Робити з цього якусь сенсацію не варто. Це — планомірний процес щодо блокади України в Азовському морі. Інциденти (збройні, — Авт.), звичайно, можливі, а до чого вони доведуть, це вже питання дипломатії", — сказав Сунгуровський.

Як повідомлялося, у вересні Сунгуровський прогнозував, що протистояння України і Росії в Азовському і Чорному морях триватиме, але разом з тим РФ побоюється формально розривати з українською стороною Договір про спільне використання морських акваторій та Керченської протоки.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua