Значення Індексу економічної спроможності населення (Індексу) у вересні 2018р. склало 100,1 що є НАЙВИЩИМ показником за чотирирічний період дослідження (діаграма "Індекс економічної спроможності населення").
Індекс економічної спроможності населення
Серед найвагоміших позитивних чинників, які підтримали рівень Індексу, слід вказати на послідовне підвищення середніх номінальних заробітних плат, при утриманні практично нульової (офіційно) інфляції упродовж квітня-серпня, а з тим і середньої реальної зарплати, помітного зниження безробіття (що, втім, є видимим сезонним фактором у літній період), припинення нарощування заборгованості з виплат заробітної плати, а також збільшення депозитів населення.
Втім, сьогодні вже починають проявлятися негативні очікування населення у соціально-економічній сфері в осінньо-зимовий період, зокрема йдеться про девальваційні прояви, напружену ситуації в житлово-комунальній сфері. А зважаючи на посилення політизації (унаслідок "включення" виборчих марафонів) всіх суспільних сфер, вірогідно значення індексу в осінньо-зимовий період погіршиться.
Нагадаємо, запроваджений Центром Разумкова Індекс характеризує (інтегрує) не лише традиційно розглядувану купівельну спроможність населення, але й економічну стійкість – здатність "усередненого" домогосподарства до життєдіяльності за умови втрати джерел поточного доходу впродовж певного періоду часу. Саме економічна стійкість є однією з найважливіших умов відчуття життєвої захищеності, упевненості в завтрашньому дні – отже, можливостей побудови довгострокових життєвих стратегій, загалом умовою позитивного соціального самопочуття.