Річний звіт 2018

ВСТУПНЕ СЛОВО


У 2018р. Центр Разумкова доклав значних зусиль для реалізації завдання, визначеного Стратегічним планом на 2017–2020рр. — активізації співпраці з міжнародними партнерами. Ці зусилля втілилися в конкретні результати.

Центр Разумкова провів низку заходів в Україні та за кордоном у партнерстві з провідними аналітичними центрами Європи та США.

Спільно з Chatham House та Atlantic Council у квітні 2018р. ми провели у Лондоні конференцію “Україна 2018: успіхи та виклики реформ”.

Також у партнерстві з Atlantic Council у Вашингтоні пройшла конференція “Стан енергетичного сектору України” (листопад 2018р.).

Проводилася робота з підготовки українсько-німецької конференції у Берліні, де співорганізатором Центру Разумкова був Фонд науки і політики (SWP).

Центр став постійним учасником світових і регіональних мереж аналітичних центрів. Особливо слід відзначити участь Центру у глобальних самітах “Т-20” — мережі аналітичних центрів, метою яких є аналітичне забезпечення самітів лідерів країн G-20. У 2018р. такий саміт відбувся у Буенос-Айресі за участі наукового консультанта з економічних питань Центру Разумкова Володимира Сіденка.

Центр вже традиційно брав участь у підготовці і проведенні Всесвітнього (Брюссель) та Європейського (Берлін) самітів аналітичних центрів, організованих Програмою аналітичних центрів та громадянського суспільства Університету Пенсільванії (TTCSP), де обговорювалися ключові виклики, проблеми і можливості для аналітичних центрів у сучасному світі.

Активною була діяльність Центру як повноправного члена найстарішої європейської мережі аналітичних центрів — Транс’європейської асоціації політичних досліджень (TEPSA), а також Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі, який також увійшов до рейтингу кращих мереж аналітичних центрів світу.

Наші експерти отримували запрошення на численні міжнародні заходи, де обговорювалися ключові для розвитку України питання. Під час дискусій наші експерти презентували результати дослідницьких проектів Центру, яких у 2018р. було реалізовано 15. Підтвердженням якості досліджень Центру Разумкова стало покращення його позицій в авторитетному світовому рейтингу аналітичних центрів “2018 Global Go To Think Tank Index”.

Окремим предметом уваги Центру Разумкова було і надалі залишатиметься сприяння становленню молодих експертів, що дозволить у довгостроковій перспективі дотримуватися високих світових стандартів проведення досліджень. У 2018р. молоді колеги внесли значний внесок у всі аспекти діяльності Центру.

Протягом 2018р. велася робота з покращення зовнішніх комунікацій Центру, оновлення його логотипу та фірмового стилю, що є потребою часу.

Зважаючи на виклики та завдання, що стоятимуть перед Україною у 2019р., потреба в якісній, грунтованій на фактах аналітиці буде актуальною як ніколи. Здійснення фундаментальних досліджень і підготовка вивірених політичних пропозицій стануть першочерговими завданнями для Центру наступного року.

Анатолій РАЧОК,
Генеральний директор Центру Разумкова

Повний текст звіту (PDF)