Річний звіт 2015

ВСТУПНЕ СЛОВО


Центр Разумкова завершив 2015 рік на високій ноті. За результатами року він значно підвищив свої попередні показники й увійшов до п’ятірки кращих аналітичних центрів Центральної та Східної Європи в авторитетному світовому рейтингу “2015 Global Go To Think Tank Index”, який щороку готує Програма аналітичних центрів та громадянського суспільства Університету Пенсильванії (США). Це високе міжнародне визнання стало передусім наслідком наполегливої й активної роботи експертів Центру Разумкова.

Центр Разумкова пишається нагородженням свого наукового консультанта з правових питань, видатного правника і державного діяча В.Мусіяки премією ім. Ярослава Мудрого, заснованою Національною юридичною академією.

Упродовж року Центром Разумкова було здійснено низку грунтовних дослідницьких проектів з найактуальніших проблем розвитку суспільства й країни. Зокрема, здійснені дослідження з проблем розвитку конституційного процесу в Україні, партійної системи, реформування правоохоронної галузі, розроблено проект нової Енергетичної стратегії України. Досліджувалися також спроможності України на висхідних ринках, здійснювалися моніторинг та інформування щодо процесів у сфері безпеки і оборони.

До органів влади, політичних партій, інститутів громадянського суспільства, дослідницьких, експертних, ділових спільнот направлені рекомендації, вироблені за результатами досліджень.

Експерти Центру надавали фахові консультації вищим владним інститутам, входили до складу консультативно-дорадчих органів — зокрема, Конституційної комісії, Ради з питань національної єдності, вели активну міжнародну діяльність. Напрацювання Центру Разумкова враховані в проектах законів, документах програмного та концептуального характеру.

Соціологічна служба Центру проводила дослідження громадської думки, результати яких традиційно користуються довірою як в Україні, так і за її межами.

У тому, що поступово, хоча й дуже повільно, Україна здійснює необхідні реформи, змінюється характер відносин між владою і суспільством, ми бачимо й результат своєї роботи.

Центр Разумкова і надалі докладатиме зусиль для того, щоб загальним спільним здобутком стало зміцнення громадянського суспільства, становлення України як сучасної європейської правової держави.

Анатолій РАЧОК,
Генеральний директор Центру Разумкова

Повний текст звіту (PDF)