Зустріч Єрмака і Козака: з чим Київ і Москва їдуть на переговори до Берліна

11 вересня 2020

У п'ятницю, 11 вересня, в Берліні зустрінуться політичні радники лідерів "нормандського формату". Переговори кілька разів переносили. Востаннє — через нібито термінове відрядження помічника французького президента. Зустріч політрадників в Берліні повинна підготувати переговори міністрів закордонних справ "Нормандської четвірки", ну і, нарешті, лідерів України, Росії, Франції та Німеччини.

Але очікувати якихось проривів від переговорів в п'ятницю, 11 вересня, на думку експертів, не варто. Надто вже різні у Києва і Москви підходи до врегулювання ситуації на Донбасі. Українські переговірники їдуть говорити про зрив перемир'я, відповідальність Москви і обмін полоненими. Росія ж наполягатиме на виконанні політичної частини Мінських домовленостей.

За словами співдиректора програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексія Мельника, базисом для завтрашньої зустрічі в Берліні стане виконання результатів паризького саміту (зустрічі лідерів "нормандського формату" 9 грудня 2019 року в Парижі. — Авт.).

"Повертаючись до їхнього тексту, ми констатуємо, що частково було виконано перший пункт про припинення вогню. Але, зрозуміло, від кого насамперед залежить припинення вогню — від російської сторони. Тобто ми бачимо, що в певний момент Росія може дати команду припинити вогонь, і дотримуватися перемир'я вона буде доти, доки їй це вигідно. Коли ми говоримо про політичне рішення врегулювання конфлікту, тут також є абсолютно діаметрально протилежні бачення сторін. Представники України бачать це, як рішення між Росією і Україною. Тобто в якийсь момент РФ повинна відмовитися від продовження війни. Росія ж вкладає в це політичне рішення прямі переговори між ОРДЛО і центральною владою України з виконанням політичної частини Мінських домовленостей в тій послідовності, як вони прописані в самому тексті", — сказав сайту "Сьогодні" Олексій Мельник.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk