Знищити на землі, відбитись у повітрі: Як пройшов другий тиждень війни проти Москви

11 березня 2022

Минуло два тижні з моменту підлого нападу Росії на Україну. Незважаючи на плани Кремля провести бліцкриг, захопивши країну за лічені дні, путінські вандали виявилися нездатними взяти жоден обласний центр, за винятком Херсона, жителі якого, втім, не підкорилися загарбникам. На 9 березня у Москві було заплановано закінчення військової операції із захоплення України, встановлення маріонеткового уряду з членів ОПЗЖ та парад перемоги на Хрещатику.


… Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський …. вказує на те, що противник довго намагався захопити ключові адміністративні центри, щоб вести переговори з сильної позиції, але це йому не вдалося.

"Коли захопити великі міста не вдалося — Росія перейшла до іншої тактики — розстрілу мирного населення, знову ж таки з метою змусити Україну до переговорів у невигідних умовах. Оскільки тактична фантазія ворога вичерпана — він продовжуватиме діяти за тією ж схемою, збільшуючи кількість ракетних та авіаударів Також він спробує підвести сюди додаткові людські резерви. Щоправда, їх у лінійних частинах залишилося небагато, а оголошувати мобілізацію Путін не хоче. Тому стоїмо, відіб'ємо атаки і потім підемо у контрнаступ", — вважає Сунгуровський.

Микола Сунгуровський зазначає, що якби раніше був невисокої думки про українську ППО, то зараз оцінив би ефективність у 10 балів із 5 можливих. Також Україні, як вважає експерт, потрібно вирішити питання постачання літаків.

"По постачанню літаків зараз вирішуються процедурні питання: США можуть поставити свої F-16 у Польщу, може, Словаччину, Болгарію. Варшава, Братислава та Софія в такому разі зможуть поставити нам МіГ-29 та Су-25, але коли це станеться – зараз важко говорити. Що стосується ППО, то поки що окрім "Стингерів" нам навряд чи щось нададуть — немає схеми, за якою це можна було б зробити", — каже експерт.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua