Українська влада розглядає кілька сценаріїв розвитку військових подій і вважає, що ймовірність нападу Росії на Україну дуже висока. При цьому до українських кордонів російська армія може наблизитися практично з будь-якого боку. Наскільки ймовірний прямий напад з боку Росії і де зараз найбільша концентрація російських військ? І як, на думку експертів з України та інших країн, можна уникнути відкритого конфлікту? Це з’ясовував телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».
Директор військових програм Центру Разумкова стверджує, що в акваторію Чорного моря і на захоплений півострів Росія дійсно стягує досить потужні сили: близько 50 військових кораблів різного класу, 230 танків, десантно-штурмові бригади. Росія опосередковано підтвердила перекидання військ до Криму, порадивши США «триматися подалі» від анексованого півострова.
«В одній десантній операції з морського напрямку ось ці сили зможуть викинути близько десяти батальйонно-штурмових груп — дуже сильне угруповання, — каже Микола Сінгуровський, директор військових програм Центру Разумкова. — Плюс туди стягуються сили Каспійської флотилії і підходять три великі десантні кораблі з Балтії».
Однак повернення води в Крим — це не самоціль для Росії, вважає експерт. На його думку, показове нарощування армії біля кордонів України — це політичний тиск з метою змусити Київ відмовитися від членства в ЄС і НАТО.
Також, за його припущенням, якщо у Кремля не вийде налякати військовою силою Україну, провокацій варто очікувати відразу в декількох українських регіонах:
«Показати свою слабкість, особливо напередодні виборів, він не може. Йому потрібна швидка і переможна війна, — міркує Микола Сінгуровський про можливу логіку президента Росії Володимира Путіна. — Удар буде з декількох напрямків. Вони будуть намагатися розтягнути нашу оборону на південь, на північ, на схід, на захід — в Придністров’ї в тому числі».