Як Росія може здійснити новий напад на Україну. Кілька можливих сценаріїв

22 квітня 2021

Українська влада розглядає кілька сценаріїв розвитку військових подій і вважає, що ймовірність нападу Росії на Україну дуже висока. При цьому до українських кордонів російська армія може наблизитися практично з будь-якого боку. Наскільки ймовірний прямий напад з боку Росії і де зараз найбільша концентрація російських військ? І як, на думку експертів з України та інших країн, можна уникнути відкритого конфлікту? Це з’ясовував телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».


Директор військових програм Центру Разумкова стверджує, що в акваторію Чорного моря і на захоплений півострів Росія дійсно стягує досить потужні сили: близько 50 військових кораблів різного класу, 230 танків, десантно-штурмові бригади. Росія опосередковано підтвердила перекидання військ до Криму, порадивши США «триматися подалі» від анексованого півострова.

«В одній десантній операції з морського напрямку ось ці сили зможуть викинути близько десяти батальйонно-штурмових груп — дуже сильне угруповання, — каже Микола Сінгуровський, директор військових програм Центру Разумкова. — Плюс туди стягуються сили Каспійської флотилії і підходять три великі десантні кораблі з Балтії».

Однак повернення води в Крим — це не самоціль для Росії, вважає експерт. На його думку, показове нарощування армії біля кордонів України — це політичний тиск з метою змусити Київ відмовитися від членства в ЄС і НАТО.

Також, за його припущенням, якщо у Кремля не вийде налякати військовою силою Україну, провокацій варто очікувати відразу в декількох українських регіонах:

«Показати свою слабкість, особливо напередодні виборів, він не може. Йому потрібна швидка і переможна війна, — міркує Микола Сінгуровський про можливу логіку президента Росії Володимира Путіна. — Удар буде з декількох напрямків. Вони будуть намагатися розтягнути нашу оборону на південь, на північ, на схід, на захід — в Придністров’ї в тому числі».


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua