Ядерний шантаж або провокації ФСБ всередині РФ

04 жовтня 2023

Напередодні дня народження президента РФ, стали з'являтися чутки і домисли про можливе загострення великої війни. Росія готується провести навчання через "загрозу ядерних ударів", а Україну тим часом активно відвідують західні чиновники. Що діється в голові Путіна, не знає ніхто, тому питання застосування зброї масового ураження все ще відкрите, кажуть Фокусу військові аналітики.

Президент Росії Володимир Путін святкує 7 жовтня день народження, як і в попередні два роки він збирається "попрацювати". Щоправда, місто, де перебуватиме диктатор, невідоме. Найімовірніші варіанти — Москва, Санкт-Петербург або Сочі, пишуть, росЗМІ.

У жовтні минулого року диктатор відзначив 70-річчя з колегами на неформальній зустрічі глав держав СНД у Санкт-Петербурзі, а у 2021-му був на нараді з постійними членами Радбезу РФ.

Напередодні дня народження російського диктатора стали з'являтися прогнози можливого загострення повномасштабної війни Росії з Україною. Увагу ЗМІ та експертів привернули плани Москви влаштувати 3 жовтня масштабні навчання з цивільної оборони через "загрозу ядерної війни". Підкреслюється, що ці навчання відбудуться вперше в історії Росії.

"В умовах розхитування загальновизнаних норм і принципів міжнародного права зростає небезпека збройних конфліктів за участю ядерних держав, зокрема поблизу кордонів Росії", — вказують організатори маневрів.

Російський сегмент соцмереж поширює інформацію про нібито ультиматум Путіна президенту України Володимиру Зеленському. Росія може перейти у "справжню війну, яку ще не починала".

Паралельно з чутками про військову ескалацію в Україні 2 жовтня зустрічаються всі міністри закордонних справ країн ЄС. Зазвичай ця подія відбувається в Брюсселі. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель наголосив, що єврочиновники обговорять безпекові зобов'язання перед Україною в умовах великої війни.

Крім цього, 28 вересня до Києва приїжджали міністр оборони Франції Себастьян Лекорню і новий глава Міноборони Великої Британії Грант Шаппс. Чому настільки високопоставлені гості майже одночасно відвідали українську столицю саме зараз, залишається незрозумілим.


Ядерний шантаж або провокації ФСБ всередині РФ

Імовірність нанесення по території України ракетних ударів до дня народження диктатора невелика, адже системи ППО можуть зірвати свято, вважає співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проектів "Центру Разумкова", військовий експерт Олексій Мельник.

"Якщо в період із 4 до 7 жовтня станеться резонансний напад, його спробують прив'язати до дня народження Путіна. Українська розвідка і спецслужби можуть готувати свій ретельно спланований подарунок", — зауважив експерт."Якщо в період із 4 до 7 жовтня станеться резонансний напад, його спробують прив'язати до дня народження Путіна. Українська розвідка і спецслужби можуть готувати свій ретельно спланований подарунок", — зауважив експерт.

Інший сценарій, за його оцінкою, це провокація з великою кількістю жертв від російських спецслужб усередині РФ із подальшим звинуваченням України. Питання застосування Кремлем ядерної зброї відкрите через крайню непередбачуваність його глави, додав Мельник.

"Одна справа — ядерний шантаж, а інша — виконання. Будь-яке використання тактичних боєголовок докорінно змінить військову ситуацію. Росіян поступово привчають до того, що ядерна війна цілком реальна і тільки допоможе країні", — продовжує він.

Як приклад Мельник згадав висловлювання депутата Держдуми і генерал-лейтенанта армії РФ Андрія Гурульова про ядерний удар по селу Роботине, де українська армія здобула успіхи.

"Роботине — ідеальне місце для застосування тактичної ядерної зброї. Вони там усі в купу зібралися, на цьому наступальне угруповання накрилося "мідним тазом"... І навіть тими силами, які є, ми цілком здатні пройти вперед, звільнивши Запорізьку, а може, навіть Дніпропетровську область", — говорив російський депутат.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk