Відомі співвітчизники роблять головні висновки за місяць — опитування НВ

24 березня 2022

НВ розпитав відомих українців про визначальні зміни, що відбулися в країні від початку війни.


Перший — це те, що плани Путіна обламалися й пішли слідом за кораблем. І наші збройні сили спрацювали на 10 балів за п’ятибальною шкалою. Тому чекаємо не такої швидкої, як хотілося б, але нашої перемоги. Оскільки за втричі більшою за українську чисельністю населення РФ ще здатна організовувати не одну таку навалу, і нам це, на превеликий жаль, варте життів наших військових та мирних жителів. Але це ціна за народження нової нації. Все буде Україна!

Другий — ситуація в Росії нині неоднозначна. Вони хотіли хаос на території України, а здобули у себе в РФ. Зараз уже йде гризня у вищих ешелонах влади Росії. І чим це закінчиться, невідомо. Тут є плюси й мінуси. Плюси — усі плани захлинаються. А мінуси — ми не знаємо, на що Путін ще здатний.

Третій — весь західний світ і не тільки не припиняє надавати нам посильну допомогу. І важливо, що коштом цієї допомоги ми загалом і вистояли. Це суттєвий внесок у політичному, фінансовому, економічному та військово-політичному аспектах. І після закінчення цієї війни весь світ має замислитися, яка система безпеки йому потрібна.

Четвертий — деякі політики чомусь вирішили, що якщо НАТО нам не допомагає чи допомагає недостатньо, то нам і не треба до нього вступати. Мінус не в тому, що НАТО нам не допомагає (НАТО якраз допомагає всім, чим може, крім колективних дій), а в тому, що ми опинилися за межами Альянсу. Якби Україна до цього вступила до НАТО, то ніякої війни б не було. І у довгостроковій перспективі — це єдина гарантія нашої безпеки. Тому нам необхідно посилено й наполегливо продовжувати політику щодо інтеграції до європейського та північноатлантичного простору.

І після перемоги Україна перетвориться не те, що на квітучу країну, а стане тим місцем, звідки піде імпульс розвитку решти світу.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua