Вбивство посла РФ тільки зміцнило позицію керівництва Росії щодо Сирії – експерт

21 грудня 2016

Вбивство Андрія Карлова, що сталося вчора в Анкарі, не вплине на відносини між Росією і Туреччиною, вважає співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник

Вбивство посла РФ в Туреччині Андрія Карлова тільки переконало керівництво Росії у правильності їхніх дій у Сирії. Про це в коментарі Сегодня.иа розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

"Росія вже, словами Путіна, Лаврова (президента РФ Володимира Путіна і міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, – Авт.) та інших – принаймні, на вищому офіційному рівні чітко сформувала свою позицію, якою буде реакція Росії. Росія все робить правильно, на думку російського керівництва. Вбивство посла тільки переконало їх у правильності і необхідності дій, що Росія робила до цього", – сказав Мельник.

Експерт зазначає, що жодних сигналів про перегляд політики РФ щодо Сирії не було. Крім того, смерть посла не вплине і на двосторонні відносини Росії і Туреччини, впевнений він. Мельник зазначає, що вбивство Андрія Карлова – якщо це рішення не однієї людини, то невеликої групи, яка не пов'язана з турецькою владою. Крім того, в цій пригоді не були задіяні турецькі спецслужби або військово-політичне керівництво держави, вважає він.

"Турецька влада з самого початку намагалася повністю відсторонитися від будь-якого інтересу в цьому теракті. Принаймні, їм це вдалося, – сказав Мельник, – Також ми розуміємо, що російська сторона була налаштована саме на таку версію подій. Тому зараз там просто демонструється гармонія в тому, що те, що сталося, тільки зміцнить дружбу між двома країнами".

Нагадаємо, що в МЗС Туреччини назвали вбивство російського посла "боягузливою терористичною атакою" і пообіцяли притягнути до відповідальності винних. Також наголошується, що МЗС Туреччини "не допустить, щоб напад кинув тінь на турецько-російську дружбу".

Президент Туреччини Реджеп Ердоган привернув увагу до того факту, що атака на російського дипломата була здійснена на тлі спільних кроків Туреччини та Росії в Сирії – 20 грудня в Москві повинні були пройти переговори міністрів закордонних справ Росії, Ірану та Туреччини щодо врегулювання в Сирії.

Президент Росії Володимир Путін також назвав вбивство посла РФ в Туреччині Андрія Карлова провокацією, спрямованою на зрив нормалізації відносин двох країн і мирного процесу в Сирії. За його словами, відповіддю на це може бути тільки "посилення боротьби з терором". "Бандити це на собі відчують", – пообіцяв він.

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk