Україна очима США: якою мірою Тіллерсон насправді міряє війну на Донбасі

15 квітня 2017

Панікувати і робити висновки заздалегідь точно не варто. По-перше, політика США на одному Тіллерсоні не закінчується. По-друге, якщо об'єктивно зважити ситуацію, то порушене питання цілком правомірне, принаймні, з точки зору американців. **

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи провокаційну заяву держсекретаря США про те,

«З огляду на персону Тіллерсона, зокрема, для людини з мисленням фінансиста, підприємця, треба визнати, мегарівня — він от лише такими мірками і може міркувати. Тобто, а скільки я і Америка повинні заплатити за всю цю історію. Гуртом чи я один? Грубо кажучи, Тіллерсон чітко дав зрозуміти: одні США фондом допомоги Україні не будуть», — пояснює військовий експерт.

США розглядають конфлікт в Україні через призму того, що якщо це європейське питання, то нехай Європа теж бере участь в його вирішенні.

«США дали зрозуміти — Європа в цьому бере участь повною мірою, тому на безкоштовні подарунки нам особливо розраховувати не варто», — підкреслив він.

«Це багатьох дратує. Але, за фактом, це зондування ґрунту: скільки коштуватиме кампанія в Україні. Від України ніхто не відхрещувався. Але сама по собі Україна цінна тільки для нас самих. А от як приклад порушення міжнародного порядку — наша країна для них важлива», — проаналізував Микола Сунгуровський.

Нагадаємо, за підсумками візиту в Москву Рекс Тіллерсон заявив, що

Також Тіллерсон запевнив, що «Вашингтон не допустить жодних пакетних домовленостей щодо вирішення ситуації в Україні та Сирії».


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua