Рамкова угода щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Україною та США відкриває шлях для глибшої взаємодії двох країн, вважає директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.
"Це політичний документ, який відкриває шлях для глибшої взаємодії. У ньому визначені пріоритети і на його основі можуть бути укладені інші угоди, контракти або заходи — про розвідку, про спільні навчання й тренування, щодо постачань озброєння та ін. Вона тому і рамкова, оскільки не обмежує", — розповів Сунгуровський у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
Водночас він зазначив, що "рамкова оборонна угода не передбачає отримання Україною статусу союзника США поза НАТО". "Це на рівень вище (рамкової угоди - ІФ), це подальша розмова про статус взаємодії України та США", — додав експерт.
Водночас на думку керівника програми "ВПК та оборона" Українського інституту майбутнього Володимира Пікуза, "сам факт укладання такої двосторонньої угоди ще не є проривом у сфері військово-технічного співробітництва між Україною та США".
"Партнерство у військово-технічній та оборонній сферах між Україною та США існує з 1992 року. Цей документ наразі, по суті, актуалізували. Питання в тому, як він виконуватиметься. Можливо, є конкретні механізми взаємодії, які у відкритому тексті просто не представлені. Що б не було прописано в угоді, питання в механізмах її виконання", — сказав він.
"Сам факт укладання угоди не є проривом у відносинах", — додав експерт.
Джерело: