Угода про оборонне партнерство України та США відкриває шлях для глибшої взаємодії двох країн

03 вересня 2021

Рамкова угода щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Україною та США відкриває шлях для глибшої взаємодії двох країн, вважає директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

"Це політичний документ, який відкриває шлях для глибшої взаємодії. У ньому визначені пріоритети і на його основі можуть бути укладені інші угоди, контракти або заходи — про розвідку, про спільні навчання й тренування, щодо постачань озброєння та ін. Вона тому і рамкова, оскільки не обмежує", — розповів Сунгуровський у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас він зазначив, що "рамкова оборонна угода не передбачає отримання Україною статусу союзника США поза НАТО". "Це на рівень вище (рамкової угоди - ІФ), це подальша розмова про статус взаємодії України та США", — додав експерт.

Водночас на думку керівника програми "ВПК та оборона" Українського інституту майбутнього Володимира Пікуза, "сам факт укладання такої двосторонньої угоди ще не є проривом у сфері військово-технічного співробітництва між Україною та США".

"Партнерство у військово-технічній та оборонній сферах між Україною та США існує з 1992 року. Цей документ наразі, по суті, актуалізували. Питання в тому, як він виконуватиметься. Можливо, є конкретні механізми взаємодії, які у відкритому тексті просто не представлені. Що б не було прописано в угоді, питання в механізмах її виконання", — сказав він.

"Сам факт укладання угоди не є проривом у відносинах", — додав експерт.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua