У Волкера є "батіг" для Суркова: в Україні спрогнозували підсумки нової зустрічі

24 січня 2018

Під час чергової зустрічі спецпредставника США по Україні і помічника президента Росії Курт Волкер може скористатися своєрідним "батогом".

Таку думку "Обозревателю" висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

Експерт звернув увагу на те, що зустріч Волкера і Суркова запланована на 26 січня, в той час як оприлюднення санкційних списків щодо осіб з оточення президента Росії Володимира Путіна відбудеться кількома днями пізніше — 29 січня.

"Як це вплине на хід переговорів?" — запитав "Обозреватель". "Зрозуміло, це буде тим батогом в руках Волкера, який він спробує використовувати. Поки списки не опубліковані, є можливість цей список або дещо скоротити, або дещо розширити, або поміняти місцями якісь прізвища. Це досить серйозний предмет переговорів", — відповів експерт.

За його оцінками, за допомогою цього інструменту "Волкер може спробувати отримати щось натомість".

Разом з тим Мельник підкреслив: "Списки — це тільки один з факторів. У поточному році очікується низка інших досить серйозних подій, які можуть досить істотно вплинути на російську політику. Зокрема, щодо розслідування катастрофи пасажирського літака "Боїнг" над Донбасом".

Відносно зустрічі Волкер-Сурков 26 січня він спрогнозував: "Це далеко не остання і не вирішальна зустріч. Я був би радий помилитися". У цьому контексті він нагадав про те, що свого часу російська сторона заявила про те, що згодна з 3 з 29 пропозицій США по Донбасу. "При такому розходженні в поглядах сторін ні про який компроміс говорити не доводиться", — констатував Мельник.

Як писав "Обозреватель", 24 січня стало відомо про те, що президент України Петро Порошенко зустрівся зі Спеціальним посланником Президента США Куртом Волкером для обговорення активізації міжнародних зусиль з відновлення суверенітету країни. 26 січня в Дубаї відбудеться зустріч Волкера з Сурковим.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk