У сфері безпеки перспективи ГУАМ є підстави оцінювати скептично

30 березня 2017

"Можна було б говорити про об'єднання зусиль трьох країн — України, Молдови та Грузії — у міжнародних організаціях, але виникнуть проблеми із визначенням єдиної позиції через Азербайджан, який перебуває у міждержавному конфлікті із Вірменією. Тому у сфері безпеки перспективи ГУАМ є підстави оцінювати скептично", — додає у коментарі ВВС Україна співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

Експерт Центру Разумкова Олексій Мельник, оцінюючи кроки чотирьох урядів у напрямку створення зони вільної торгівлі, сказав, що це дає невеликий шанс для оптимізму, оскільки ідеться про найменш конфліктний напрямок співпраці.

"Але для цього потрібна політична воля усіх чотирьох країн, а також готовність однієї із них взяти на себе лідерство", — сказав він у коментарі ВВС Україна.

Олексій Мельник визнав, що за час існування організації важко пригадати хоча б один проект в економічній, політичній чи безпековій сфері, який би був успішно реалізований.

"Не маючи історії успіху, важко прогнозувати перспективи розвитку", — підсумував він.

У жовтні 2017 року виповниться 20 років з дня заснування ГУАМ.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk