Тривожний тиждень

16 лютого 2022

Деякі європейські країни радять своїм громадянам виїхати з України, а також утриматися від поїздок до Києва.


Нагнала страху і ще одна інформація. Євросоюз, а також Сполучені Штати, один за одним рекомендують своїм громадянам виїхати з України через військову загрозу. Звісно, це не всі європейські країни, лише декілька. Також вони радять своїм громадянам утриматися від поїздок до Києва. Тобто, з одного боку, глави держав досі сподіваються на успіх дипломатичних зусиль, але з іншого – разом із союзниками ЄС і НАТО готуються до найгірших сценаріїв.

Найбільша військова операція після завершення холодної війни. Російські солдати приїхали до Білорусі на військову муштру. Офіційно Кремль повідомляє про 30 тисяч. Їх більше, — переконані аналітики. Але справа не в цифрах.

"Перекинуті були сили із Далекого Сходу, з російської глибинки. Тим самим Росія демонструє дійсно потужні можливості перекидання військ у досить короткий термін", — зазначив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk