Темпи накопичення військових резервів Росії зростатимуть

11 травня 2022

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський вважає, що збільшення військовими округами постачання резервістів буде свідчити про створення наступального угруповання ворога


Про це він сказав в ефірі телеканалу "Еспресо".

"Темпи накопичення резервів в Росії будуть збільшуватися. Зараз військові округи мають постачати по 200 контрактників на тиждень — це близько 1500 людей на місяць. Ця цифра співмірна з темпами утилізації цієї "сировини" на теренах України. Якщо вони збільшать цю рознарядку й дадуть округам завдання постачати по 400-600 резервістів — це буде свідчити про створення наступального угрупування. Це угрупування буде другого сорту, оскільки техніка вже не та, мотивація вже не та, озброєння вже не те. У ворога поки ще є перевага в кількості ракетних снарядів, якими вони нас можуть обстрілювати. Це створює особливу напруженість. Але постачання зброї від наших партнерів в зону бойових дій буде змінювати ситуацію", — зауважив Сунгуровський.

Військовий експерт також додав, що чекає на збільшення напруги на дипломатичному фронті.

"Я чекаю збільшення напруги не лише на фронті, а на дипломатичному фронті також. Якщо Україну будуть змушувати йти на переговори, а в нашому переговорному пулі є прихильники нейтралітету, особливих гарантій наший безпеки з боку Росії, відмови від НАТО й відновлення наших територій станом на 23 лютого — це означає заморожений конфлікт на довгі роки", — підкреслив Сунгуровський.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua