Світ попередили про загрозу нової війни

12 березня 2018

Взаємовідносини США і РФ досягли рівня "холодної війни", при тому багато експертів вважають ситуацію більш небезпечною, ніж до Карибської кризи 1962 року.

Про це в коментарі "Обозревателю" розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

"По факту це вже і є рівень "холодної війни", при чому багато експертів оцінюють ситуацію більш небезпечною, ніж вона була останні 10-15 років, коли пройшли через Карибську кризу. Тоді прийшло розуміння між СРСР і США, що підійшли до якоїсь то межі, де знищать не тільки один одного, але і весь світ, і почали домовлятися", – говорить експерт.

І додав, що зараз взаємини країн "повернулися на період або до Карибської кризи, або відразу після"

За його словами, події в Сирії можуть стати черговою кризою нового часу, але зіткнень між Америкою і Росією можна очікувати в будь-якій точці світу.

"Сирія один з тих регіонів, де є дуже висока загроза випадкового незапланованого зіткнення між Америкою і Росією. Але це не єдине місце, тому що постійно на межі фолу відбуваються зближення кораблів, літаків, і це все в один може закінчиться серйозним інцидентом через помилку одного-двох чоловік в будь-якій точці світу", – вважає Мельник.

джерело

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk