США дають рекордну військову допомогу для ЗСУ майбутнього: що в ній

26 серпня 2022

США рекордною допомогою Україні дають Путіну зрозуміти, що готові до затяжної війни. РФ може проігнорувати сигнал, але відчує ефект на полі бою


США виділяють Україні рекордний пакет допомоги — майже на $3 млрд. Завдання Вашингтона — зламати стратегію російського диктатора Володимира Путіна: не дозволити йому "перечекати" союзників, виснажити Україну чи напасти знову за кілька років.

Така позиція покладається на ідею, що РФ теж можна нав'язати війну на виснаження та змусити її відкотитися щонайменше на лінії 23 лютого. Але ця ідея наївна — для перемоги треба переконливо розбити РФ на полі бою, каже LIGA.net військовий експерт Олексій Мельник.

Що увійде до пакету військової допомоги — і чого в ньому не буде, які закладені терміни постачання і як США бачать ЗСУ майбутнього — короткий розбір LIGA.net.

...

Публічні заяви Заходу — це підтвердження позиції, що війна на виснаження, яку Росія зараз нав'язує Україні, може бути нав'язана самій РФ, каже Мельник.

Ця ідея покладається на думку, що Росія побачить програшність довгострокового шляху через переваги колективного Заходу в ресурсах, після чого Москва "зробить дуже широкий жест доброї волі" з виведенням військ щонайменше на лінію 23 лютого, пояснює експерт.

Проте такі сподівання наївні, вважає Мельник. За його словами, ще не завершено роботу над тим, як Захід бачить перемогу України — і як змусити Путіна відмовитися від максималістських цілей.

"Єдиний спосіб розв'язання цієї проблеми — це переконлива військова поразка російських Збройних Сил", — підсумував він.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk