Щось пішло не так. Чому Захід все частіше звинувачує Росію у розв'язанні війни на Донбасі

10 січня 2017

"Мінський формат" — лише інструмент і майданчик контролю над ескалацією бойових дій, говорить Олексій Мельник.

Укладені в Мінську угоди, що стосуються мирного врегулювання збройного конфлікту на Донбасі, писалися в Москві, тому істинна роль РФ у розв'язанні бойових дій на сході України у них не відзначена.

Про це співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник розповів під час чату в "Главреді". 

Олексій Мельник: Мінські угоди (весь комплекс документів), дійсно, писалися в Москві і зазнали лише незначні редагування за столом переговорів. У разі їх реалізації в тій послідовності заходів, як це зафіксовано в тексті документів, що війна вже припинилася. Але перемогу святкували б у Москві, вважає військовий експерт.

Коментуючи питання, що корисного зараз дає Україні "мінський формат", Олексій Мельник зауважив: "Як було сказано вище, Мінські угоди писалися в Москві і для досягнення цілей Москви щодо України. Наприклад, ні в одному документі немає згадок про роль Росії як агресора або ж сторони конфлікту".

"Разом з тим, з певного моменту щось пішло не так, і особливо в 2016-му році, незважаючи на вивірений текст документів, Захід все частіше прямо вказував Москві на її справжню роль в цьому конфлікті і відповідальність за виконання положень, що стосуються припинення вогню, відводу озброєнь та інших питань безпеки", — продовжує співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.

"Мінський формат" має обмежений потенціал щодо вирішення питань гуманітарного характеру і іноді питань безпеки на дуже низькому тактичному рівні. Ні Мінські угоди, ні, тим більше, "мінський формат" не є ключем до врегулювання конфлікту. Це всього лише інструмент і майданчик контролю над ескалацією бойових дій", — резюмував Мельник.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk