Що буде з курсом навесні та як може вплинути політична криза?

01 березня 2019

Адміністративні важелі не задіяні. Ситуація з курсом є наслідком того, що під вибори приходять великі ресурси, це навіть не приховується.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, оцінюючи курс валют.

«Багато зовнішніх гравців зацікавлені в певних результатах. Дуже багато ресурсів підводяться зацікавленими компаніями, особами під тих чи інших кандидатів. Звичайно, це позначається й на фінансових ринках. Адміністративно тут нічого не відбувається. Це парадокс наших реалій, коли при зростанні ризиків національна валюта зміцнюється», — зазначив Юрчишин.

Він не виключив, що якщо протягом президентської кампанії відбудеться політична криза, то може початися різкий зворотний рух.

«У таких випадках очікування того, що ті чи інші позиції можуть бути завойовані або укріплені, різко знижуються. Не секрет, що дуже багато пов'язано з моментом, образно кажучи, ми вас підтримаємо, а ви нас не забудьте», — додав експерт.

На його думку, президентські та парламентські вибори відбудуться так, як заплановано.

«В іншому разі ризики зростають. Імовірно, буде відкат на колишні позиції — 28–28,5 грн/дол. За стабільної ситуації курс буде в межах 27 грн/дол. Сильних перепадів не буде», — пояснив він.

Фахівець уточнив, що після виборів, якщо не буде нічого такого, що може погіршити ситуацію, то можна очікувати вже сезонного зміцнення курсу.

«Період весна-літо для гривні набагато більш сприятливий, ніж осінь-зима. Мабуть, до літа, напевно, навіть до середини серпня для гривні буде відносно спокійний період. Можна очікувати деяке зміцнення», — резюмував Василь Юрчишин.


Джерело:

Василь Юрчишин

Директор економічних і соціальних програм


Народився в 1955 р. в Кам’янці-Подільському.

Освіта:

Київський державний університет імені Т. Шевченка, факультет кібернетики (1977).

Кандидат фізико-математичних наук (1989).

Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України (1994).

Доктор наук з державного управління (2003).

Автор близько 100 наукових праць.

Робота:

Протягом 1977–1993 р. працював в Київському університеті на посадах інженера, наукового та старшого наукового співробітника; 

1994–1999 — головний дослідник з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень, Фонду розвитку банківської справи і фінансів;

1999–2004 — доцент кафедри економічної політики Української (нині Національної) академії державного управління при Президентові України;

1999–2004 — директор з досліджень Агентства гуманітарних технологій, потім Агенції соціального проектування;

2002–2003 — радник Міністра економіки України;

з квітня 2004 р. — професор кафедри економічної політики Національної академії державного управління при Президентові України;

з червня 2005 р. — директор економічних програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-90

yurchyshyn@razumkov.org.ua