Росія готується розмістити до 175 тисяч армійців уздовж українського кордону

13 грудня 2021

Ситуація на українському кордоні залишається непередбачуваною, але паніки в суспільстві точно не спостерігається. Росія домоглася свого: прямої розмови з президентом США про Україну. Зробила це у звичний спосіб: нагнала війська під наш кордон, допомогла у показовій кризі з мігрантами на кордонах уже Євросоюзу і очікує від стратегічного партнера України, що той дасть слабину та від гріха подалі пообіцяє Москві заблокувати розширення НАТО на Схід. Тобто, щоби нам, Грузії, Молдові і не мріяти про оборонний Альянс. Це геополітично означало б, що Росія отримає у своє володіння ці країни.

За останніми соцопитуваннями групи "Рейтинг", які були оприлюднені 11 листопада, 58% українців за приєднання до НАТО. У нас 8 років війни, у нас тисячі загиблих, і ми точно знаємо, що за один стіл із такими братами сядемо тільки після повернутого Криму, звільненого сходу України, сплаченої контрибуції за завдані збитки і міжнародного суду за злочини проти людяності. Журналістка "5 каналу" дізнавалася про останні зведення з кордону.

Мапи та плани ймовірного повномасштабного наступу Росії на Україну опублікував 4 грудня німецький таблоїд Bild. Західні розвідники припускають, що Кремль розглядає можливість захопити дві третини України, включно з Києвом наприкінці січня-початку лютого наступного року. Або ж, пояснюють українські експерти, це, як і енергетична чи криза з мігрантами, аргументи тиску, які Путін готує для відеосаміту з Байденом.

"Підвищити ставки та вибити, як Путін сказав, необхідні гарантії від заходу безпеки Росії. Це безтранзитне постачання газу до Європи, віддання на заклання йому України, як сфери його впливу, і поставити себе як світову наддержаву, щоб з ним рахувалися", — наголосив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

"Для нас головне, щоб не прозвучало хоча б натяку на те, що, по-перше, Україну змушуватимуть виконувати мінський формат, і, по-друге, скажемо так, що жодних послаблень у бік Росії не передбачається", — додав Микола Сунгуровський.


Джерело:

www.5.ua

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua