Як в монобільшості, так і в опозиції сумніваються в можливості дострокових парламентських виборів. А ось ще одне перезавантаження Кабміну цілком реальне
Рік тому, 21 липня, в Україні пройшли позачергові парламентські вибори. Про розпуск Верховної Ради 8-го скликання Володимир Зеленський оголосив під куполом в день своєї інавгурації. Новому складу парламенту він дав рівно рік, щоб показати результат, інакше — розпуск і дострокові вибори. Трохи більше ніж за рік президентства Зеленський показав, що легко розлучається з людьми зі своєї команди, якщо вони не справляються. З поста глави ОПУ зі скандалом пішов Андрій Богдан. Швидко попрощалися і з урядом Олексія Гончарука. А що щодо Верховної Ради? Чи можуть останнє провальне голосування за програму Кабміну Дениса Шмигаля і відмова "слуг" підтримати призначення Михаїла Саакашвілі віце-прем'єром з реформ говорити про те, що президент втрачає контроль над своєю фракцією?
Чи підтримують українці розпуск Верховної Ради і проведення дострокових виборів? За словами президента Центру Разумкова Юрія Якименка, в останніх соцопитуваннях таке питання людям вони не задавали.
"Але на питання "взяли б Ви участь у виборах, якби вони пройшли в наступну неділю", традиційно більшість людей готова до участі у виборах. Після того, як закінчиться рік роботи цього скликання парламенту, знімається конституційне обмеження на розпуск Ради, якщо вона була обрана на дострокових виборах. Але далі все залежить від політичних чинників. Чи виникнуть конституційні підстави? Вони можуть виникнути в тому випадку, якщо, припустимо, нинішній Кабмін буде відправлений у відставку і за місяць не буде сформовано новий. Тобто існує чіткий зв'язок між стабільністю Кабміну, парламентської більшості, Ради в цілому і політичною доцільністю для самого президента", — сказав сайту "Сьогодні" Юрій Якименко.
Джерело: