Рік президентства Зеленського

20 травня 2020

Рівно рік тому, 20 травня, відбулася інавгурація шостого президента України Володимира Зеленського. Про підсумки року правління він напевно розповість на своїй підсумковій пресконференції, яку зібрав на сьогодні о 10:30. Перемога Зеленського на виборах стала справжньою сенсацією не тільки в Україні, але і для світу загалом. Адже не часто президентські перегони виграє шоумен і комік, без досвіду роботи в політиці та державному секторі. Більш того, не часто таким новоспеченим політикам вдається сформувати в парламенті свою монобільшість. За словами експертів і політологів, вперше у нас в історії такі молоді президент і склад парламенту, вперше Верховна Рада працює в турборежимі. Сайт "Сьогодні" розбирався, які ще рекорди і новинки президентські і парламентські вибори-2019 принесли в політичне життя України.


За словами заступника гендиректора з аналітичної роботи Центру Разумкова Юрія Якименка, 2019-го люди вперше проголосували за віртуальний образ і президента, і політичної сили, і ілюзію того, що краще вже при владі нехай будуть люди взагалі без досвіду.

"Вони проголосували за свої власні уявлення про те, яким повинен був бути президент, які збіглися з образом у фільмі. Люди не хотіли бачити старих статусних політиків, які обросли регаліями, корупційними зв'язками і бізнесами. Потрібно було щось молоде, легке, з новими ідеями. Що ще вперше? Дуже цікаво, що вперше голосували за одного політика і за одну політичну силу люди, які є прихильниками діаметрально протилежних поглядів на певні питання. Припустимо, частина виступали за приватизацію, частина — за одержавлення економіки. Частина були за відновлення в певній мірі відносин з Росією, частина — за інтеграцію в ЄС і НАТО. Частина були противниками ринку землі, частина — прихильники ринку землі", — сказав сайту "Сьогодні" Юрій Якименко.


Джерело:

Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko