РФ вже останніми можливостями намагається "відкусити" ще частину України — експерт

16 травня 2022

Російські окупанти намагаються вже останніми можливостями, які вони мають, "відкусити" ще частину території України, — у Донецькій та Луганській областях. Загарбники спробують "приєднати" ці території до РФ. Таку думку озвучив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA сьогодні, 15 травня.


При цьому Сунгуровський наголошує: Росії потрібна вся Україна. Проте можливостей для захоплення окупантам не вистачає, що ми вже побачили.

"Питання в тому, наскільки широко може роззявити вона рота на всю Україну. Але поки що її можливості вистачає тільки на Донбас і на південні регіони. І ось вона зараз намагається вже останніми можливостями, які вона має, "відкусити ще шматок" у Донецькій та Луганській областях. Вона може спробувати анексувати ці території. Тобто, там ніяких "ДНР" і "ХНР" не буде. З цим уже покінчено, в це вже ніхто не вірить. А ось "приєднати" до Росії ці території вона може і спробує. Це те, на що в неї вистачає сил", — вважає експерт.

На його думку, перед можливим черговим раундом переговорів із Україною Росія прагне отримати ті позиції, які ще може відвоювати.

"Ще раз повторюю, РФ хотіла б отримати всю Україну. Але не може. Тобто кишеня досить вузька і туди вся Україна ніяк не влазить. Це суть того, що зараз відбувається. Перед переговорами вони хочуть отримати ті позиції, які ще можуть відвоювати. Спробувати усунути той клин на Донбасі, де присутні українські Об'єднані сили, спробувати взяти їх у котел, і вирівняти якимось чином фронт, і з цього починати переговори. Ось їхнє завдання на сьогодні", — підсумував Сунгуровський.


Джерело:

kanaldom.tv

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua