Рамкова угода, підписана в Мінську, може стати поштовхом до вирішення того, що називають "дорожньою картою"

26 вересня 2016

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник розповів Сегодня.ua що підписали 21 вересня у Мінську учасники Тристоронньої контактної групи(ТКГ) і що Україні слід очікувати від цього документу.

Мова йде про три ділянки довжиною по 2 км і глибиною по 2 км. Якщо вийти на місцевість, 2 км досить значну відстань. Але якщо їх, умовно кажучи, накласти на всю лінію фронту (426 км — Сегодня.ua), ви ж уявляєте, що це локальні ділянки ... Якщо говорити про позитив, мені невідомо, за якими критеріями були обрані саме ці три ділянки, але, очевидно , що це як раз там, де ворогуючі сторони стояли на відстані пострілу. І якщо все буде імплементовано, тобто, 7 днів перемир'я (сьогодні другий день), потім вони все-таки розійдуться і перестануть гинути люди з обох сторін — це вже позитив і саме те, що знаходиться в повноваженнях ТКГ.

Рамковий документ може стати фундаментом для подальшого узгодження і розробки "дорожньої карти" реалізації безпекових пунктів Мінських угод. Про це ще два місяці тому на саміті НАТО у Варшаві заявив Петро Порошенко. Це, звичайно, різні історії (рамкову угоду і" дорожня карта "-Сегодня.ua). Але ця рамкова угода, яка зараз підписана, може стати таким поштовхом до вирішення того, що називають "дорожньою картою". Але "дорожня карта" — це план виконання досягнутих політичних домовленостей. Спочатку повинні бути дійсно домовленості, а "дорожня карта" — це технологія втілення домовленостей. А при відсутності домовленостей цінність технології є, але вона досить обмежена

 
segodnya.ua

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk