Ракети "Вільха" запускають у серійне виробництво. Як це посилить Україну?

16 січня 2019

Запуск серійного виробництва важливий як для ЗСУ, так і для самого оборонного промислового комплексу України. Це важлива подія для нас.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи заяву міністра оборониСтепана Полторака про те, що Україна починає серійне виробництво ракетного комплексу «Вільха».

«Для ЗСУ це підвищення військового потенціалу, а для ОПК це важливо тому, що серійне виробництво — це не лише поставки Збройним силам, але й поставки на експорт. Отже, це можливість отримати кошти для розвитку самих підприємств», — зазначив Сунгуровський.

При цьому він підкреслив, що темпи переходу від дослідного використання до серійного виробництва дуже повільні.

Навіть прийняття на озброєння якихось зразків не говорить про надходження цих зразків до ЗСУ, оскільки це не серія, а «Вільха» — це вже серія, уточнив експерт.

«Вільха» вже з'явиться в державному оборонному замовленні, підприємства отримають певні суми або кредити на виробництво, можливо, навіть на кілька років, матимуть можливості для розгортання всіх технологічних необхідних компонентів. Це дуже важливо. Плюс ще й з'являться робочі місця», — пояснив він.

Це зразок озброєння українського виробництва, що вже саме по собі плюс. Це крок до імпортозаміщення, хоча повної незалежності, звичайно, не буває, додав фахівець.

«Повністю замкнуті цикли існують у світі дуже рідко. Як правило, або якісь компоненти, або якісь запчастини, комплектуючі простіше купувати, ніж виробляти самим. Це дешевше. Прагнення до повного замкнутого циклу не завжди виправдане. Це може бути пов'язано з додатковими витратами», — акцентував він.

За його словами, подальші технічні рішення залежатимуть від пріоритетів, що будуть у держоборонзамовленні, у програмах розвитку ЗСУ.

«Наразі серед пріоритетів — засоби управління зв'язку, дрони, високоточна зброя, артилерійські боєприпаси. Це те, що зараз потрібно для ЗСУ й надалі буде потрібно для реформування армії в площині наближення до стандартів НАТО», — резюмував Микола Сунгуровський.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua