Ракетні паралелі

16 серпня 2017

Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру ім. Разумкова:

— Ці два випадки — скандал з "Кольчугами" і ракетними двигунами — свідчать про те, що є сили, яких бере нетерплячка від того, що існує незалежна держава Україна. В принципі, і "кольчужний" скандал, і "ракетний", й інші подібні, яких було чимало, виникали, як правило, напередодні певних подій, наприклад, підписання українською стороною якогось важливого контракту або перед якимись перемовинами чи іншими політичними подіями. І використовувалися вони для того, щоб зіпсувати імідж України.

Судячи з того, що було написано в статті The New York Times, про Україну можна подумати як про прохідний двір. Тобто хто хоче, приїжджає на цей завод, і що хоче, те собі і бере. Тобто складається враження, начебто це не контролюється державою, що насправді не відповідає дійсності.

Ці ракетні двигуни могли з'явитися у Північній Кореї тільки з Росії. Після розвалу Радянського Союзу, така продукція на заводі не випускається. І ці двигуни могли з'явитися в результаті розділення стратегічного озброєння, яке підлягало демонтажу згідно з двостороннім договором між США і СРСР щодо стримування стратегічного наступального озброєння, який було продовжено 2010 року.

Зараз є два варіанти подальшого розвитку подій. У першому Україні варто просто промовчати, щоб ажіотаж зійшов нанівець, тому що це очевидна "качка". Проте можна діяти й більш активно. Самим направити клопотання в Режим контролю за ракетними технологіями (РКРТ), щоб вони провели власне розслідування і врешті-решт знайшли джерело походження цих двигунів або їхніх комплектуючих.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua