Путін підвищує ставки: названо головні причини нагнітання Кремлем конфлікту із Заходом

13 грудня 2021

Президент РФ Володимир Путін концентрацією своєї військової сили поруч із українськими кордонами намагається змусити Захід погодиться на новий розподіл зон впливу, а також щоб мати козир у торгах за російський газопровід "Північний потік-2" та ще низку причин.

Содиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проэктів Центру Разумкова Олексій Мельник заявив "Апострофу", що окрім політичної дестабілізації в Україні, Кремль користується і кризою у низці країн Євросоюзу.

"З конкретних причин нагнітання можна виділити величезне бажання Путіна якнайшвидше зустрітися з Байденом (президентом США Джо Байденом — "Апостроф"), при цьому створивши сприятливі переговорні умови для себе. Це стосується і злощасного "Північного потоку-2", який може бути розіграний як одна з поступок із боку Заходу. Так і взагалі Путін ніколи не відмовлявся від тези про те, що Росія розглядає зближення України з НАТО і з Європейським союзом як загрозу для своєї безпеки", — зазначив Мельник.

Він додав, що причин на накопичення російських військовослужбовців та одиниць техніки біля українських кордонів може бути безліч, тому важко виділити щось одне.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk