Принц Саудiвської Аравiї пообiцяв розгромити Росiю за три днi

12 липня 2017

Кремль вирiшили нарештi поставити на мiсце. I, як ви думаєте, хто? Саудiвська Аравiя! Наслiдний принц цiєї країни Мухаммед Бен Салман оголосив, що президент Росiї Володимир Путiн — головна загроза для всього арабського свiту. "Я бiльше не збираюся м'яко ставитися до Путiна", — заявив вiн i додав, що може знищити росiйськi сили в Сирiї за три днi. "Це росiйськi вiйська намагаються розширити тероризм на Близькому Сходi, i очевидно, що Росiя допомагає терористам. Якщо Росiя не припинить свої безладнi бомбардування, ми повиннi чiтко дати зрозумiти, що вживатимемо заходiв. Росiя повинна мати на увазi, що наших вiйськових можливостей буде досить, щоб знищити росiйськi вiйська в Сирiї за три днi", — переконує Мухаммед Бен Салман.

Цiкаво, що принц вiдомий тим, що працює по 16 годин на день, дуже енергiйний та амбiтний. Останнiм часом вiн у низцi випадкiв на прохання батька фактично представляв свою країну на найвищому рiвнi. Та чи вистачить у Саудiвської Аравiї вiйськової потуги, щоб поставити Путiна на мiсце? Розпитуємо спiвдиректора програм зовнiшньої полiтики та мiжнародної безпеки Центру Разумкова Олексiя Мельника.

— Що можете сказати про вiйськовi потуги Росiї та Саудiвської Аравiї?

— Витрати обох країн на свою обороноздатнiсть схожi. Так, за даними Мiжнародного iнституту SIPRI, Росiя за минулий рiк видiлила на вiйськову сферу 69,2 мiльярда доларiв, а Саудiвська Аравiя — 63,7 мiльярда. Однак за iншими показниками країна Мухаммеда Бен Салмана програє. Так, у Саудiвської Аравiї чисельнiсть вiйськ наближається до 200 тисяч, тодi як у Росiї перевищує мiльйон. Крiм того, у РФ є нищiвна ядерна зброя.

— Чи означає це, що у принца справдi є можливостi реалiзувати свої погрози?

— З одного боку, росiйськi лiдери не розумiють, у яку складну гру на Близькому Сходi встряли. З другого — можливостi Саудiвської Аравiї не такi уже й значнi. Вирiшальним, на мою думку, є факт наявностi в Росiї ядерної зброї. Навряд чи арабська країна ризикне оголосити вiйну ядернiй державі.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk