Позбавлення громадянства не слід сприймати як каральну

15 березня 2017

Норму про те, що в українців повинне бути лише одне громадянство закріпили ще у Конституції 1996 року, коли економічна ситуація була не кращою, говорить директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко. Тож виглядає логічним, що Адміністрація президента вирішила врегулювати це питання, каже він.

За словами Якименка процедуру позбавлення громадянства не слід сприймати як каральну, адже таких людей не змусять, скажімо, виїжджати з країни.

«Людина може залишатись тут, оформлювати вид на проживання чи жити тут на підставі нерухомості, проте не мати політичних прав. Скажімо, не брати участі у виборах чи референдумах. А все інше можливо: можна працювати, можна жити», — говорить Якименко у коментарі Радіо Свобода.


Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko