Повернення Донбасу — це завдання, щонайменше, десяти років, якщо не двадцяти

25 січня 2018

Питання повернення окупованих районів Донецької та Луганської областей під контроль України — це питання, як мінімум, десятка років.

Таку думку "Обозревателю" висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

Коментуючи заяву заступника міністра України з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака про те, що повернення Донбасу під контроль Києва може статися в поточному році, експерт зауважив: "Факт появи пункту про Донбас в плані Генсека ООН, на який посилається пан Гримчак — це, звичайно, дуже добре і приємно. Але я не знаю, який сенс пан Гримчак вкладає в поняття "повернення Донбасу".

"Навіть якщо до кінця поточного року нам повернуть контроль над державним кордоном, навіть якщо звідти виведуть російські війська, навіть якщо станеться ще багато чого неймовірного, то завдання повернення Донбасу — це завдання, щонайменше, десяти років, якщо не двадцяти", — переконаний він.

"Але, можливо, пан Гримчак знає рецепти, як зробити це до кінця року", — додав Мельник.

Як писав "Обозреватель", в інтерв'ю "Радіо Свобода" Юрій Гримчак сказав: "Я хочу, щоб це (повернення Донбасу. — Ред.) відбулося в цьому році. І я на це сподіваюся, і володію деякою інформацією. У плані заходів Генерального секретаря ООН на цей рік рішення конфлікту на Донбасі".


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk