Потраплять в рай: в Україні пояснили, в чому реальна небезпека Путіна

22 жовтня 2018

Заяви президента Росії Володимира Путіна на Валдайській форумі, як людини, яка "дійсно контролює ядерну кнопку" не варто недооцінювати.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив співдиректор програм з питань зовнішньої політики і міжнародної безпеки "Центру Разумкова", колишній перший помічник міністра оборони України Олексій Мельник.

"Якби такі заяви звучали з вуст Жириновського, то можна було б посміятися, покрутити пальцем біля скроні. Але ми почули слова з вуст людини, яка дійсно контролює ядерну кнопку. Відмінність сьогоднішньої ситуації від часів Радянського Союзу полягає в тому, що там була певна система страхування, тобто певні стримуючі фактори з боку партійного керівництва або військового командування. Сьогодні, виходячи з того, що Путін може одноосібно приймати рішення (щодо ядерної кнопки), його слова викликають величезну занепокоєнність. Тим більше, що це далеко не перша подібна заява президента Росії. Це вже не дзвінок, а величезний дзвін для керівництва головних світових гравців — США, європейських держав. Тому що є всі підстави вважати, що всі ми маємо справу з психічно хворою людиною. І ці заяви — не тільки слова. Це вписується в ту політику, яку Росія проводить останні 5 років. Це нагнітання мілітаризму і самоізоляція", — упевнений він.

За словами Мельника, небезпека таких заяв полягає ще і в тому, що їх наслідки оцінити досить складно.

"І є всі підстави вважати, що немає адекватної оцінки небезпеки, що виходить від можливого застосування ядерної зброї. Якщо раніше вся система ядерного стримування як раз була заснована на гарантії взаємного знищення, і у сторін був стимул до ініціатив, міжнародних угод, контролю за ядерною зброєю, то сьогодні Кремль демонструє, що психологічного бар'єру немає. Домовитися до того, що росіяни потраплять в рай, що всі росіяни готові загинути — це дуже страшні заяви", — додає експерт.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk