На саміті у Брюсселі лідери ЄС одноголосно (Угорщина — теж) вирішили виділити Україні €50 млрд на чотири роки, що стабілізує українську економіку
Лідерам ЄС вдалося переконати угорського прем'єрa Віктора Орбана не блокувати допомогу Україні — це стабілізує економіку, курс гривні, але замало, щоб залатати всі дірки українського бюджету.
Справа не лише в грошах, бо це — геополітичне рішення, пояснює в коментарі LIGA.net директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.
"ЄС має всі шанси стати лідером у визначені майбутнього демократичного розвитку України та світу. Брюссель зробив важливий крок, що стимулює США на схоже рішення. Це сигнал для інших країн і міжнародних інституцій", — каже Юрчишин.
Ці гроші, — в середньому €1 млрд щомісяця, — не вирішують всіх проблем України, але дозволять мати стабільне фінансування досить тривалий час, пояснює аналітик.
"Третина коштів — гранти, тобто не давитимуть додатковими боргами, а відтак стабілізують бюджет і гривню. Кошти проходитимуть через Нацбанк, що наповнить українські резерви й буде балансувати платіжний баланс", — каже Юрчишин.
Також це зниження ризиків щодо можливих урізань пенсій чи консервування соціальних програм, пояснює він.
"Кошти, які будемо отримувати систематично, будуть сигналом для інших міжнародних фінансових інституцій, таких як МВФ, ЄБРР, про збільшення стійкості України", — каже Юрчишин.
Джерело: