Операція Об'єднаних сил: чим новий формат відрізняється від АТО?

25 квітня 2018

На жаль, зміна формату на Донбасі не вирішить конфлікту, тому що війська як були, так і залишаться на неконтрольованих територіях. Але все-таки ситуація може покращитися в іншій площині.

Про це в коментарі "Слову і Ділу" розповів директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи переформатування АТО в Операцію Об'єднаних сил.

"Зміна формату дозволить поліпшити управління військами й загалом силами, які там перебувають. Відмінність у тому, що всі сили тепер переходять у підпорядкування Об'єднаного штабу. Знімається та невизначеність, яка була раніше. Начебто керує Антитерористичний центр, основні завдання лягають на Генштаб, а в результаті незрозуміло, хто кому підпорядковується, який порядок проходження всіх розпоряджень, хто ким керує", — зазначив Сунгуровський.

Він уточнив, що новий формат дозволить упорядкувати управління силами й засобами, які відповідають за ситуацію, що склалася.

За його словами, управління стає більш оперативним.

"Тобто в разі виникнення будь-яких непередбачених ситуацій з боку противника час реакції помітно знижується. Це великий плюс", — додав експерт.

Крім того, спроститься порядок матеріально-технічного забезпечення, підкреслив Сунгуровський.

"Усе буде в одних руках. Це потрібно, й теорія з практикою це підтверджують", — акцентував він.

"Вирішення конфлікту залежить від багатьох інших факторів. Поки не перекриють кордон із РФ, звільнення української території силами ЗСУ не буде. Мир на Донбасі може з'явитися лише через миротворчу операцію", — пояснив фахівець.

Він наголосив, що Операція Об'єднаних сил не впливає на ситуацію.

"Але за ступенем виконання мандата миротворчої операції ті функції, які виконує миротворча операція, поступово передаватимуться українській стороні. І такий формат якраз спростить передачу", — резюмував Микола Сунгуровський.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua