Обмеження в'їзду росіян потрібне, але треба врахувати ризики — експерт

14 червня 2017

З тим, що такі ризики треба враховувати, погоджується і співдиректор програм з міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник. Але він додає: та чи інша форма посилення контролю за рухом через українсько-російський кордон є позитивом у стратегічному сенсі.

"Якщо відкинути побічні ефекти (йдеться про поїздки заробітчан та мирних подорожуючих до України) — це буде позитив. Але ці побічні наслідки треба враховувати. Між варіантами з візами і реєстрацією поїздки — схиляюся до другого. Ідеться про повідомлення часу в’їзду і пункту перетину кордону. Це дало би змогу прикордонникам на момент прибуття небажаного відвідувача вже мати рішення щодо нього", — прояснює експерт.

Треба однозначно посилити контроль для зменшення потоку небажаних осіб на територію України наголошує експерт. Але він пропонує обрати форму такого обмеження, враховуючи можливу реакцію Росії у відповідь. "Цієї реакції не треба боятися. Її варто врахувати в загальній калькуляції ризиків", — підсумовує Мельник.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk