Новоросія в силі. Про Кремль і танках в Луганську

22 листопада 2017

Російські військові танки незаконно перетнули кордон в Луганській області

В принципі все, що відбувається на окупованих територіях, ще раз підтверджує той факт, що Кремль не відмовився від своїх цілей. Розмови про те, що проект "Новоросія" закритий — дурниці. Все в силі. Це, по-перше.

По-друге, рух танків говорить ще й про те, що Кремль недостатньо повно врахував всі внутрішні чинники, які залежать не тільки від нього. Наявна внутрішня ситуація — розбірки між кланами — показує, що конфлікт куди серйозніший і обстановка куди складніша. А нездатність тримати ситуацію під контролем загрожує новою нестабільністю. І куди нас заведе така ситуація мало кому відомо.

Росія спробує зараз утримати цю ситуацію або повернути під контроль силовими способами. Вже були повідомлення, що в ЛДНР увійшла приватна компанія, яка наведе там порядок.

В принципі, коли всередині щось вирує, немає іншого виходу, крім як знову звернутися до теми зовнішнього ворога. І під цією маркою спробувати консолідувати те, що там залишилося. Ось що зараз відбувається.

Тривають розбірки між можновладцями, до простих людей поки що нічого не дійшло. Вони поки що пасивно бунтують. Активного бунту ще не було, але до цього ще дійде.

Його може спровокувати економічний стан тих, хто все ще проживає в регіоні. Вони зараз не просто в тяжкій ситуації, за багатьма даними, на окупованих територіях демографічна та екологічна катастрофа. Все відбивається на простих людях, а їх терпіння не безмежне.

Україна повинна стояти на своєму, утримувати лінію зіткнення, як би це не було важко — все-таки щодня або гинуть, або отримують поранення бійці збройних сил. Але в тому випадку, коли не видно ніяких кроків щодо налагодження ситуації з іншого боку, нам нічого іншого не залишається.

Крім того, необхідно вести активну роботу з населенням не тільки підконтрольних, але й непідконтрольних територій. Для цього потрібна чітка інформаційна політика, яка у нас поки що страждає.

Україна повинна вести мову про те, щоб визнати Росію країною-агресором. В цьому випадку вона стає стороною конфлікту і позбавляється права вето.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua