“Телефонна розмова між Трампом і Путіним була доволі тривалою, сторони намагалися компенсувати відсутність зустрічі на саміті у В’єтнамі. Питання Сирії, Північної Кореї, Донбасу... Прогнозувати наміри, як Путіна, так і Трампа — справа складна і невдячна. Які тут могли бути варіанти?
Перше питання - Сирія. Тут слід врахувати нещодавню зустріч Путіна з Асадом, після якої перший зробив кілька резонансних заяв щодо можливостей згортання військового конфлікту. Росія вважає, що своєї мети вона досягла, Асад залишився, і позиція його стабілізувалася. Такий сценарій може зіграти на руку і США, але за певних умов. От вони, мабуть, і обговорювались.
Проблема Донбасу. Враховуючи, що наразі є переговори по лінії Волкера-Суркова, у питанні Донбасу, думаю, найбільше, на що вони могли там піти — це обмінялися власними позиціями щодо миротворчої операції.
Необхідність продовження міжнародного тиску на Північну Корею. Росія може зіграти свою роль, бо Путін має суттєвий вплив на Кім Чен Ина. Звідси питання: що міг Трамп пообіцяти за це Путіну? Але тут навряд чи варто говорити про якийсь торг з принципових питань. По-перше, Трампа «підпирає» скандал пов'язаний з «російським слідом» у період американської виборчої кампанії 2016 року. По-друге, у Путіна попереду власна виборча кампанія. Тобто, і один, і другий дуже обмежені як у своїй риториці стосовно ключових проблем, так і в можливих поступках. Думаю, відбувся такий собі пом'якшено-погоджувальний діалог з промацуванням позиції один одного. Чогось конкретнішого можна чекати не раніше, ніж після виборів президента РФ у березні 2018 року”.