“Між Трампом і Путіним відбувся такий собі пом'якшено-погоджувальний діалог з промацуванням позиції один одного”

24 листопада 2017

“Телефонна розмова між Трампом і Путіним була доволі тривалою, сторони намагалися компенсувати відсутність зустрічі на саміті у В’єтнамі. Питання Сирії, Північної Кореї, Донбасу... Прогнозувати наміри, як Путіна, так і Трампа – справа складна і невдячна. Які тут могли бути варіанти?

Перше питання - Сирія. Тут слід врахувати нещодавню зустріч Путіна з Асадом, після якої перший зробив кілька резонансних заяв щодо можливостей згортання військового конфлікту. Росія вважає, що своєї мети вона досягла, Асад залишився, і позиція його стабілізувалася. Такий сценарій може зіграти на руку і США, але за певних умов. От вони, мабуть, і обговорювались.

Проблема Донбасу. Враховуючи, що наразі є переговори по лінії Волкера-Суркова, у питанні Донбасу, думаю, найбільше, на що вони могли там піти – це обмінялися власними позиціями щодо миротворчої операції.

Необхідність продовження міжнародного тиску на Північну Корею. Росія може зіграти свою роль, бо Путін має суттєвий вплив на Кім Чен Ина. Звідси питання: що міг Трамп пообіцяти за це Путіну? Але тут навряд чи варто говорити про якийсь торг з принципових питань. По-перше, Трампа «підпирає» скандал пов'язаний з «російським слідом» у період американської виборчої кампанії 2016 року. По-друге, у Путіна попереду власна виборча кампанія. Тобто, і один, і другий дуже обмежені як у своїй риториці стосовно ключових проблем, так і в можливих поступках. Думаю, відбувся такий собі пом'якшено-погоджувальний діалог з промацуванням позиції один одного. Чогось конкретнішого можна чекати не раніше, ніж після виборів президента РФ у березні 2018 року”.

джерело

Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua