Міністром має бути цивільна людина: що не так з новим міністром оборони та його заявами про НАТО

16 квітня 2020

Неоднозначні заяви та кадрова політика міністра оборони Андрія Тарана викликають занепокоєння експертів та ставлять під сумнів його прихильність до НАТО.

Експерти, з якими поговорила BBC News Україна, визнають, що такі дії та заяви нового міністра викликають тривогу, але також погоджуються, що робити глобальні прогнози про зміну курсу — передчасно.

В результаті може виявитись, що головна проблема лише в тому, що міністр не здатний вибудувати нормальну комунікацію з громадськістю — за весь час на посаді він дав лише одне інтерв'ю, та й то про коронавірус, і лише один раз відвідав оборонний комітет в Раді.

"Таран, при всій повазі до його освіти та життєвого досвіду, все одно залишається генералом. І він діє як генерал, як військова людина", — пояснює Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.

"Міністром має бути цивільна людина, тому що це зовсім інший стиль управління, інший стиль комунікацій", — додає експерт.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk