Конфлікт в Азовському морі: Росія почала активну мілітарізацію

21 листопада 2018

У Чорноморському регіоні побільшало військових суден під "триколором", а окупаційна влада весь час лякає перекрити море українським суднам. Та і Україна не сидить на місці, у Бердянську продовжується створення військової бази, яку вже поповнюють кораблями.

Росія активно мілітаризує Азовські води. Новий російський корабель з'явився сьогодні, 19 листопада. За останній місяць, це восьме судно, яке перекинули в Азовське море, підрахували учасники проекту "Майдан закордонних справ".

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський зазначає, що це не поступова, а чітка ескалація, мілітаризація Азовського моря та блокування українських портів. Натомість Кремль у своїй звичній манері говорить, що "їх там немає".

У нас на Азові немає військових баз, а військові кораблі забезпечують безпеку Кримського мосту. Ніякого нарощування військової потужності в Азові ми не плануємо, — зауважив заступник голови МЗС Росії Григорій Карасін.

Натомість росіяни у всьому звинувачують Україну, мовляв, у Бердянську створюють військо-морську базу, тож вони змушені захищатися. Хоча базу в Бердянську Україна будує саме для того, щоб захиститися від Росії.

Вже сьогодні в передмісті Бердянська базується 501 батальйон морської піхоти. Туди перекинули нові катери "Гюрза М", "Кременчук", "Лубни", яким лише декілька років. А десантно-штурмовий катер "Кентавр" спустили на воду у вересні. На захист Азову можуть стати і два кораблі типу "Айленд", яких передали Україні Сполучені Штати.

Необхідно бути реалістами і розраховувати на ту ресурсну базу, яка у нас є зараз. Станом на сьогодні у військовому плані Україна зробила все що може, — сказав директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Ситуація на Азовському морі почала загострюватися восени 2018 року. Росія почала активно блокувати рух суден, які прямують в українські порти, після того як українські прикордонники затримали риболовецьке судно "Норд", яке йшло з Криму під російським прапором і у всіх членів екіпажу були російські паспорти.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua