У Чорноморському регіоні побільшало військових суден під "триколором", а окупаційна влада весь час лякає перекрити море українським суднам. Та і Україна не сидить на місці, у Бердянську продовжується створення військової бази, яку вже поповнюють кораблями.
Росія активно мілітаризує Азовські води. Новий російський корабель з'явився сьогодні, 19 листопада. За останній місяць, це восьме судно, яке перекинули в Азовське море, підрахували учасники проекту "Майдан закордонних справ".
Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський зазначає, що це не поступова, а чітка ескалація, мілітаризація Азовського моря та блокування українських портів. Натомість Кремль у своїй звичній манері говорить, що "їх там немає".
У нас на Азові немає військових баз, а військові кораблі забезпечують безпеку Кримського мосту. Ніякого нарощування військової потужності в Азові ми не плануємо, — зауважив заступник голови МЗС Росії Григорій Карасін.
Натомість росіяни у всьому звинувачують Україну, мовляв, у Бердянську створюють військо-морську базу, тож вони змушені захищатися. Хоча базу в Бердянську Україна будує саме для того, щоб захиститися від Росії.
Вже сьогодні в передмісті Бердянська базується 501 батальйон морської піхоти. Туди перекинули нові катери "Гюрза М", "Кременчук", "Лубни", яким лише декілька років. А десантно-штурмовий катер "Кентавр" спустили на воду у вересні. На захист Азову можуть стати і два кораблі типу "Айленд", яких передали Україні Сполучені Штати.
Необхідно бути реалістами і розраховувати на ту ресурсну базу, яка у нас є зараз. Станом на сьогодні у військовому плані Україна зробила все що може, — сказав директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.
Ситуація на Азовському морі почала загострюватися восени 2018 року. Росія почала активно блокувати рух суден, які прямують в українські порти, після того як українські прикордонники затримали риболовецьке судно "Норд", яке йшло з Криму під російським прапором і у всіх членів екіпажу були російські паспорти.