Іілюстрація хронічної проблеми Росії, коли напад видається за оборону

04 листопада 2016

Нещодавні агресивні заяви Росії стосовно протистояння із НАТО не мають призвести до ескалації бойових дій на сході України, вважають експерти. Нещодавно міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив про необхідність реакції на підсилення військ НАТО поблизу кордонів Росії.

«США та інші країни НАТО активно нарощують свій наступальний потенціал, відкриваючи нові бази і розвиваючи військову інфраструктуру. Не припиняються спроби нав’язати свою волю іншим країнам за допомогою економічного чи політичного диктату, а також військової сили», — заявив російський міністр під час спільних навчань із військами Білорусі.

Втім, за словами експерта центру Разумкова з питань безпеки Олексія Мельника, заяви Шойгу свідчать лише про бажання виправдати власні агресивні дії.

«Це ілюстрація хронічної проблеми Росії, коли напад видається за оборону. В те, що НАТО готує наступальний потенціал, може повірити або повний ідіот, або той, хто зовсім не знає, в чому полягає ініціатива НАТО. Мова йде про 4 батальйони, які навіть в порівняння не можуть йти з тими силами, які накопичила і продовжує накопичувати на своїх західних кордонах Росія», — заявив Мельник в коментарі Радіо Свобода.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk