Для оптимізму немає підстав — експерт про перемир'я на Донбасі

23 вересня 2020

Скільки може тривати перемир'я на Донбасі, розповів співдиректор Програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Олексій Мельник в ефірі каналу "Україна 24".


"Важливо розуміти, що це дійсно всього лише перемир'я. Як кажуть наші офіційні особи - це досягнення України, і з цим їх варто привітати, але я б застеріг від надмірного оптимізму. Тому що це досягнення України та згода Росії. А що стоїть за згодою Росії? Я абсолютно впевнений, що це тактичний маневр, і після цього на Україну чекають суттєві виклики в переговорному процесі. Я думаю, буде суттєво посилений тиск на Україну з вимогами виконати політичну частину Мінських домовленостей"
, — сказав він.

Крім того, експерт прокоментував заяву міністра закордонних справ Дмитра Кулеби про те, що зараз все в руках російської сторони, оскільки Україна вжила всі можливі заходи для виконання Мінських домовленостей.

"Дмитро Кулеба, як на мене, дуже добре розбирається в нюансах конфлікту. Проблема в тому, навряд чи його російський колега повністю розділяє те, про що говорить Кулеба. Я маю на увазі в першу чергу послідовність виконання вимог Мінських угод. Є абсолютно різне трактування української сторони із західними партнерами та російської сторони. Росія каже про те, що все повинно йти в хронологічному, а не логічному порядку. І тут якраз проблема. Якщо Росія відчує, що з'явиться можливість тиску на Україну, то вона дасть добро на перемовини (у нормандському форматі — ред.)", — сказав він.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk