Чому Путін не хоче нової зустрічі "Нормандської четвірки" — експерт

03 червня 2020

Влада Російської Федерації не погодиться проводити нову переговорну зустріч в Нормандському форматі і буде всіляко переносити її проведення — до тих пір, поки президент РФ Володимир Путін не побачить в ній вигоди для себе.

Відповідну думку висловив у коментарі порталу Сьогодні Олексій Мельник — експерт та директор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова.

Він вважає, що зараз у кремлівської верхівки є вагомий аргумент для відкладання зустрічі лідерів Нормандського формату внаслідок пандемії коронавірусу — оскільки в Москві ще дуже свіжі спогади про провал планів Володимира Путіна на минулому Нормандському саміті в Парижі.

"Пам'ятаєте ситуацію з Сурковим, який начебто кидався паперами? Тобто, під тиском українського суспільства і партнерів, Україна ще більше відмовилася від російських пасток. [...]Тому, очевидно, поки що у Путіна не буде впевненості в тому, що є сенс зустрічатися — окрім того, щоб сфотографуватися з європейськими лідерами. Росія буде і далі робити заяви — такі, як робив Лавров", — підсумував Мельник.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk