"Брудна бомба" від Шойгу. На що розраховує Росія

25 жовтня 2022

23 жовтня Шойгу провів телефонні переговори із французьким, британським та турецьким міністрами оборони щодо буцімто «провокацій» України із застосуванням «брудної бомби»


У спільній заяві, яка з’явилася сьогодні вранці — голова Пентагону, британський міністр і французький,
абсолютно недипломатично розказали Шойгу: те, що він їм говорить, це просто, як сказати російською, «бред сивой кобылы». Ніхто у це взагалі не може повірити, і початок цієї заяви (так, щоб Шойгу було зрозуміло), практично, повтор того, що на Захід фантазії Шойгу про застосування «брудної бомби» жодного ефекту не справили, і Захід налаштований підтримувати Україну так довго, наскільки це буде потрібно. По суті, вони розкрили намір Шойгу, який їх намагався переконати у тому, що Україна — це терористична держава і потрібно припинити її підтримку. Тобто вони розкрили суть розмови з міністром оборони РФ і послали два чітких меседжі.

Перший — як я вже сказав, це «бред сивой кобылы».

Другий — жодного ефекту, на який сподівався Шойгу, не відбудеться, а буде навпаки.

Дзвінки Шойгу своїм західним колегам із такими заявами про Україну — індикатор того, що справи кепські і того, що ми всі добре знаємо: фактор міжнародної допомоги (яка є, звичайно, недостатньою для нас) є настільки потужним, що Шойгу, по-перше, переслідував основну мету (очевидно він погоджував це зі своїм керівником) — нейтралізувати цю допомогу і відсунути момент поразки, який неуклінно наближається до Росії. Друге питання, на яке наші партнери намагалися знайти відповіді — чи Шойгу намагається створити такий фейк, чи це анонс того, що Росія готує операцію під чужим прапором.

Висновок, до якого вони прийшли — скоріше за все, не йдеться про практичну підготовку застосування такої бомби, а просто це було використано з метою справити ефект стримування на наших партнерів.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk