Боги війни: як змінилася українська артилерія за останні роки

06 листопада 2017

3 листопада Україна відзначає День ракетних військ і артилерії. Сайт "Сегодня" розповідає, чим живе українська артилерія та які поліпшення плануються незабаром.

Українські артилеристи зробили величезний внесок в стабілізацію ситуації в зоні АТО ще 2014 року. Цей рід військ традиційно називають "богом війни" та з цим, в принципі, дуже складно посперечатися. Близько 90% всіх вогневих завдань на Донбасі виконується саме артилерією, адже вона зараз стала одним з найпотужніших засобів ураження противника.

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський розповів сайту "Сегодня", що наразі докладається багато зусиль, щоб відновити бойові можливості, однак обмежений бюджет не дозволяє розвернутися на повну потужність.

"До 2014 року ракетним військам і артилерії було завдано істотних збитків. У зв'язку з тим, що нічого нового не купувалося, а старе продавалося. З 2014 року природно, на тлі російської агресії було докладено багато зусиль, щоб відновити колишні бойові можливості цього роду військ. Частково це вдається зробити за допомогою концентрації зусиль на закупівлі у "Укроборонпрому", але це явно недостатньо в зв'язку з обмеженим обсягами бюджету", — зазначає Сунгуровський.

Також істотну допомогу в нарощуванні військових потужностей можуть надати Україні і Сполучені Штати Америки, які обіцяли надати летальні види зброї, говорить Микола Сунгуровський і додає: "Не думаю, що там будуть великі обсяги поставок артилерії і якихось ракетних установок, але тим не менше, це може зробити істотний внесок".


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua