3 листопада Україна відзначає День ракетних військ і артилерії. Сайт "Сегодня" розповідає, чим живе українська артилерія та які поліпшення плануються незабаром.
Українські артилеристи зробили величезний внесок в стабілізацію ситуації в зоні АТО ще 2014 року. Цей рід військ традиційно називають "богом війни" та з цим, в принципі, дуже складно посперечатися. Близько 90% всіх вогневих завдань на Донбасі виконується саме артилерією, адже вона зараз стала одним з найпотужніших засобів ураження противника.
Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський розповів сайту "Сегодня", що наразі докладається багато зусиль, щоб відновити бойові можливості, однак обмежений бюджет не дозволяє розвернутися на повну потужність.
"До 2014 року ракетним військам і артилерії було завдано істотних збитків. У зв'язку з тим, що нічого нового не купувалося, а старе продавалося. З 2014 року природно, на тлі російської агресії було докладено багато зусиль, щоб відновити колишні бойові можливості цього роду військ. Частково це вдається зробити за допомогою концентрації зусиль на закупівлі у "Укроборонпрому", але це явно недостатньо в зв'язку з обмеженим обсягами бюджету", — зазначає Сунгуровський.
Також істотну допомогу в нарощуванні військових потужностей можуть надати Україні і Сполучені Штати Америки, які обіцяли надати летальні види зброї, говорить Микола Сунгуровський і додає: "Не думаю, що там будуть великі обсяги поставок артилерії і якихось ракетних установок, але тим не менше, це може зробити істотний внесок".